Domů Nahoru

[Obrázek loga společnosti]Aktuality
Informace o SAD Složení výboru SAD Stanovy SAD Odkazy Aktuality SADNedávná historie

 

20.9.2010

Zemřel Sir Charles Mackerras

Naši členové pravděpodobně již zaznamenali smutnou zprávu, že 14.7.2010 zemřel vynikající dirigent Sir Charles Mackerras, který byl znám svým hlubokým vztahem k české hudbě, zvláště dílu Leoše Janáčka, kterého pomohl objevit světu. Byl po léta prezidentem The Dvořák Society for Czech and Slovak Music ve Velké Británii. Mezi jeho poslední nahrávky patřily symfonické básně Antonína Dvořáka s Českou filharmonií. Naše Společnost Antonína Dvořáka jej jmenovala svým čestným členem 15. června 2009 a v září téhož roku, při jeho poslední návštěvě naší republiky mu předsedou Prof. R. Eliškou a dalšími členy výboru byl předán slavnostně diplom s Dvořákovým portrétem od H. Boettingera (snímky viz naše webové stránky). Při tomto aktu projevil Sir Charles Mackerras své potěšení z tohoto uznání a diplom poté umístil na čelném místě ve své pracovně. Po mistrově smrti zaslala SAD anglické Dvořákově společnosti kondolenční dopis. Čest památce tohoto vynikajícího interpreta, milovníka české hudby, výjimečného člověka.

Další diplomy čestného členství Společnosti Antonína Dvořáka

Další diplomy čestného členství Společnosti Antonína Dvořáka byly předány dirigentu Jiřímu Koutovi (při příležitosti generálky koncertu na festivalu Pražské jaro 31.5.) a emeritnímu dlouholetému předsedovi britské Dvořákovy společnosti panu Grahamu Melvillu-Masonovi (při jeho návštěvě v Praze v červnu t.r.).

(Chcete-li zobrazit některý obrázek zvětšený, klikněte na něj levým tlačítkem myši).

Ocenění přijímá dirigent Jiří Kout


Ocenění přijímá pan Graham Melville-Mason

[Probíhají úpravy]
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmaster@dvorakantonin.com.
Copyright © 2010 Společnost Antonína Dvořáka
Naposledy změněno: 20.9.2010