Domů Nahoru

[Obrázek loga společnosti]Aktuality
Informace o SAD Složení výboru SAD Stanovy SAD Odkazy Aktuality Nedávná historie

 


                                                                  Únor 2023

Vážení členové Společnosti Antonína Dvořáka,

zase další rok je za námi. Do toho nového Vám přeji hodně sil, spokojenost a vnější i vnitřní poklid. A také hodně životních zážitků, k nimž přispěje jistě právě hudba. Doufám, že námi pořádané i námi doporučené akce Vás potěší a že si z nich vyberete. Bohužel nám chybí odezva a nápady z Vaší strany (až na malé výjimky), prosím, pište nám Vaše přání, doporučení.
Jsme rádi, že se do naší Společnosti A. Dvořáka přihlásilo několik mladých zájemců, především účastníků úspěšné prosincové soutěže komorní hry pořádané pod záštitou SAD a iniciátorkou projektu Dr. Slávkou Vernerovou-Pěchočovou.
A jistě Vás stejně jako nás potěší i informace, že rodný dům Antonína Dvořáka v Nelahozevsi byl předán vlastníky, tj. rodinou Lobkowiczových v lednu t. r., do rukou stavební firmy, která se ujme rekonstrukce celého areálu vytvořeného mezinárodní skupinou architektů, designerů podle předem památkáři schválených plánů a že ve spolupráci s Národním muzeem-Muzeem české hudby-Muzeem Antonína Dvořáka se připravuje nová expozice. Její otevření je plánováno na jaro následujícího roku, tedy r. 2024. O projektu se dozvíte více na adrese: www.lobkowicz.cz/rodny-dum-antonina-dvoraka-756 či na adrese další. V krátkém videu můžete shlédnout vyjádření podpory projektu iniciovaného Williamem a Alexandrou Lobkowicz od starosty Nelahozevsi pana Jakuba Bryndy, skladatelova pravnuka Petra Dvořáka nebo z úst hudebníků světové pověsti: americké sopranistky s českými kořeny René Fleming nebo violoncellisty Yo-yo-Ma. Své nadšení z realizace obnovy domu projevila ještě i emeritní ministryně zahraničí USA, pí. Madeleine Albright (+). O to smutnější je informace, že Památník Antonína Dvořáka ve Zlonicích, tedy místa Dvořákových školních a skladatelských začátků u Antonína Liehmanna, má být předána ze správy Úřadu Městyse Zlonice jinému subjektu. Naše Společnost, která stála u zřízení tamního Památníku, se snaží ještě rozhodnutí zvrátit - viz Úřad Městyse Zlonice.doc.
A naše pozvání na níže uvedené akce následují.
Srdečně vás zdraví

                                PhDr. Markéta Hallová, předsedkyně


POZVÁNKA


Srdečně Vás zveme:
- na tradiční oslavy do skladatelova rodiště na Dvořákovu Nelahozeves Dvořákova Nelahozeves 2023,
- na zářijové koncerty Dvořákova festivalu roku 2023
- a především na koncerty velkého festivalu Dvořákova Praha
- a na novou výstavu ve Dvořákově muzeu (Ke Karlovu 20, Praha 2) Antonín Dvořák: Můj život a dílo                                                             

Vaší pozornosti doporučujeme také novou knihu našeho čestného člena PhDr.Milana Kuny DrSc. a sice Václav Talich: dopisy, kterou vydalo Muzeum Českého krasu v Berouně koncem r. 2022, její cena je 349,-Kč bez poštovného; uájemci si mohou o knihu dopsat na emailovou adresu muzea: podatelna@muzeum-beroun.cz nebo si knihu zakoupit přímo v pokladně tohoto muzea

Dvořákův festival, viz: www.dvorakuvfestival.cz

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, viz www.hfad.cz

Památník A. Dvořáka na Vysoké viz: www.antonindvorak.cz

Varia:

stále je možno objednat zakoupení medaile k 180. výročí narození A. Dvořáka se skladatelovým portrétem (líc) a vyobrazením pražského Rudolfina (rub) o průměru 50 mm:
cena medailí v patinované mosazi nebo bílé alpace, uložené:

1/ v průhledném plastovém přebalu, tj. „ kapsli“ - stojí 270,- Kč
2/ v plastové krabičce - 290,- Kč
3/ v kožené krabičce - 340,- Kč

medaile ve stříbře (Ag 925/1000, s puncem) v dřevěné kazetě za 3.300,- Kč;


zájemci o medaile mohou kontaktovat jednatelku SAD dr. A. Vašíčkovou


K dispozici je stále ještě Sborník unikátních vzpomínek na bývalého předsedu SAD, významného muzikologa, hudebního skladatele a starostu českého Junáka, Dr. Jarmila Burghausera; cena pro členy SAD: 50,- Kč, pro nečleny: 160,- Kč (česká verze).


A opět upozorňujeme, že nakladatelství Academia vydalo v r. 2020 publikaci skladatelova vnuka PhDr. Jana Suka Melancholické století oblaku - Josef Suk a život umělců, kterou lze zakoupit v prodejnách Academia i přes internet; s dr. Janem Sukem se můžete osobně setkat v Památníku Josefa Suka v Křečovicích

UPOZORNĚNÍ!


Valná hromada členů SAD, která se konala 25. 10. 2021, odsouhlasila změnu výše členského příspěvku:
            roční členský příspěvek - 300,- Kč
            děti a mládež do 26 let (včetně) - 150,- Kč
žádáme členy o uhrazení členského příspěvku na rok 2023 do dubna t.r.

složenkou, nebo převodem na účet SAD: 1922523339/0800, Česká spořitelna; pokud chcete přispět na činnost více, samozřejmě uvítáme i částku vyšší; děkujeme těm, kteří již tak v loňském roce učinili, a jsou tím pádem našimi sponzory; vyzýváme též členy, kteří nám ještě nezaslali emailovou adresu, aby tak učinili, průběžně informujeme o nabídnutých vstupenkách ve slevě či zdarma.Z NEDÁVNÉ HISTORIE SAD

Podrobnosti


[Probíhají úpravy]
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmaster@dvorakantonin.com.
Copyright © 2023 Společnost Antonína Dvořáka
Naposledy změněno: 8.9.2023