Domů Nahoru

[Obrázek loga společnosti]Aktuality
Informace o SAD Složení výboru SAD Stanovy SAD Odkazy Aktuality SADNedávná historie

 

23.3.2019

Zemřela paní Mgr. Hana Kakešová

Vážení členové Společnosti Antonína Dvořáka,
de 23.března zemřela po těžké nemoci paní Mgr.Hana Kakešová z Příbrami, pravnučka Antonína Dvořáka. Znali jsme ji z četných akcí k uctění jejího slavného předka i ze zájezdů do Sukových Křečovic. Měla velkou zásluhu o opravu vily „Rusalka“ na Vysoké, někteří asi vzpomenete, že nás prováděla i se svým strýcem Antonínem Dvořákem III. vilou a zahradou na Vysoké před čtyřmi roky. Stala se v předloňském roce viceprezidentskou britské Dvořákovy společnosti. Znala mnoho informací z rodiny, které jí předala paní Věra Johnová, její maminka. Litujeme jejího odchodu a budeme vděčně vzpomínat.
Za Společnost Antonína Dvořáka
Dr.Markéta Hallová, předsedkyně
P.S. Dle sdělení dcery, paní Hany Toupalové, se pohřeb konal v rodinném kruhu.
Zádušní mše za Mgr.H.Kakešovou se bude konat v sobotu 15.června od 10 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Příbrami na Březových Horách (náměstí J. A. Alise).

(Chcete-li zobrazit obrázek zvětšený, klikněte na něj levým tlačítkem myši).

Zádušní mše za paní Mgr. Hanu Kakešovou se konala 15. června v kostele sv. Vojtěcha v Příbrami na Březových Horách. Účastnili se jí také členové naší Společnosti A. Dvořáka. Vzpomenutí na život a zásluhy paní Kakešové, výběr z Dvořákových skladeb, úpravy a jejich interpretace, vše bylo důstojné. V provedení houslistů Pavla Hůly (známého bývalého primária Kocianova kvarteta) a jeho dcery Lucie Sedlákové Hůlové, cellisty Martina Sedláka, Jaroslava Nováka (zpěv) a varhaníka Jana Kalfuse jsme vyslechli části z Romantických kusů a Maličkostí , píseň Hospodin jest můj pastýř z Biblických písní, Ave Maria a úpravu Larga z Novosvětské symfonie. Škoda, že tyto Dvořákovy skladby zazněly při tak smutné příležitosti. Můžeme než doufat, že se skladatelova pravnučka na věčnosti se svým výjimečným předkem sešla.
[Probíhají úpravy]
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmaster@dvorakantonin.com.
Copyright © 2019 Společnost Antonína Dvořáka
Naposledy změněno: 29.8.2019