Vážení a milí příznivci Zemlinského kvarteta,
dovolte mi pozvat vás na zahajovací koncert 4. ročníku série komorních koncertů 4plus, ve kterém Zemlinského kvarteto přednese kompletní smyčcové kvartety A. Dvořáka! Tento úvodní koncert se koná ve středu 20.1.2021 v 19:30 h ve Velkém sále Městské knihovny v Praze. Celá série bude symbolicky zahájena prvním smyčcovým kvartetem Antonína Dvořáka A dur op. 2, který je podle Zemlinského kvarteta nejzdařilejším kvartetním dílem autorova raného období. Následovat bude sedmý smyčcový kvartet a moll op. 16, který naopak rané období završuje a posouvá Dvořákovu komorní tvorbu novým směrem. Na závěr uslyšíte slavný violový kvintet Es dur op. 97, který vznikl hned po nejznámějším kvartetním Dvořákově díle - Americkém kvartetu. K jeho provedení jsme přizvali skvělého českého violistu Karla Untermüllera. Bohužel vzhledem ke přetrvávajícím opatřením se koncert stále nemůže konat tak, jak jsme zvyklí - s vámi v sále... Musíme proto pokračovat v trendu nastoleném na konci minulého roku - koncert budeme vysílat na YouTube (koncert bude protentokrát předtočen a budeme jej vysílat ze záznamu). Přenos bude stejně jako na konci minulého roku placený (a po dohodě s Městskou knihovnou jsme zvýšili jeho cenu na 149 Kč). Prodej vstupenek probíhá v předprodeji GoOut na tomto odkazu:
Prodej vstupenek - Zemlinského kvarteto.
Po zakoupení vstupenky obdržíte e-mailem potvrzení a odkaz, na kterém bude koncert vysílán.
Musíme zde nyní poděkovat všem, kteří tuto sérii podporují, ať už finančně, organizačně, či morálně: Městská knihovna v Praze, Společnost Antonína Dvořáka, Hlavní město Praha, Státní fond kultury, Pražský komorní balet, a v neposlední řadě vy všichni, kteří naše snažení sledujete a podporujete nás svou přítomností a mnoha vřelými slovy - děkujeme!!!
A k dnešnímu e-mailu si dovoluji přidat malý bonus zdarma:
pro švédský festival Frontside jsme nedávno natočili koncert z děl J. Haydna, A. Zemlinského a B. Smetany, který bude vysílán zítra 15.1. v 19 h večer - budete jej moci najít na tomto odkazu:
odkaz na koncert 15.1..
Přeji vám všem hodně zdraví, pevné nervy a hodně trpělivosti, a co nejdříve co nejvíce živé muziky!!!
Váš
Petr Holman
Zemlinského kvarteto
--
Petr Holman
Zemlinsky Quartet
+420 777315433
zemlinskyq@gmail.com
www.zemlinskyquartet.cz
www.facebook.com/zemlinskyquartet